Komuna e Çairit mbështeti fushatën humanitare “Ti je një luledielli”!

199

“Ti je një luledielli” mban emrin fushata senzibilizuese e cila dhuroi dritë dhe buzëqeshje pakufi për fëmijët në nevojë.

Albana Osmani, prezantuesja e njohur e ekranit të “Top Channel” është iniciatorja e kësaj kauze të veçantë, e cila vë në qëllim mbledhjen e fondeve nga aktivitetet e ndryshme nën logon e lulediellit, për qëllim ndihmesën e fëmijëve të hospitalizuar në Qendrën Onkologjike pranë Klinikës Shtetërore “Nënë Tereza – Shkup”.

Së fundmi ky aktivitet humanitar u përhap edhe në vendin tonë gjegjësisht edhe në Komunën e Çairit ku Kryetari i Komunës së Çairit me stafin e tij priti moderatoren e njohur dhe mbështetëm iniciativën e saj për të promovuar fushatën sociale me çka edhe apelojnë deri tek të gjithë t’i bashkangjiten kësaj nisme me blerjen e bluzave me simbolin e lulediellit, ndërsa mjetet e grumbulluara do të kontribuojnë në blerjen e aparaturave për trajtimin e fëmijëve të qendrës onkohematologjike pediatrike në Shkup.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë