Komuna e Çairit u dhuron zjarrfikësve një kamion

59

Kryetari i Komunës së Çairit z. Visar Ganiu i dhuroi sot një kamion zjarrfikës Shoqatës Vullnetare të Zjarrfikësve “Bajram Miftari” – Çair, donacion ky që do të ndihmojë shoqatën në rritjen e efektivitetit dhe kapacitetit të kësaj shoqate vullnetare për ndërhyrje në raste zjarri dhe fatkeqësi tjera në Çair e më gjerë.

Ky donacion u realizua falë aktit human dhe kontributit të bashkëqytetarit dhe afaristit nga Çairi, z. Artan Demiri, të cilin në emër të qytetarëve të Çairit, kreu i Çairit e falënderoj për angazhimin e tij në këtë drejtim.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë