Oпштина Чаир продолжува со санирање на оштетените улици на нејзина територија

16
Екипата на работниците за одржување на асфалтната површина се нафати за работа и го заврши асфалтирањето на оштетениот дел на булеварот “Цветан Димов“ на која што беше потребна итна интервенција како една од најфреквентните зони во сообраќајот.
 
Во врска со ова, Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу на неговата официјална страна им се обрати на граѓаните со овие зборови: “Почитувани граѓани, ги знам точно кои улици имаат потреба од интервенција во Чаир и секој ден во мојата работна агенда, приоритет се вашите барања кои се обидувам да ги реализирам, затоа малку трпение и доверба! Има прогрес во секоја област, но има уште многу работа која заедно ќе ја направиме реалност!“.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе