Kryetari Ganiu bashkë me presidentin Pendarovski pjesëmarrës në Ditët e Hapura pranë ShMQSh “Cvetan Dimov”

53
Edhe sot Çairi ynë ishte i nderuar, kësaj radhe me vizitën e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski.
Së bashku me presidentin, drejtorin Sakip Axhami profesor e nxënës morëm pjesë në “Ditën e hapur” të Shkollës së Mesme që gjendet në Komunën e Çairit, “Cvetan Dimov”. Gjatë eventit theksova se sot nuk u promovuan vetëm drejtimet e këtij institucioni arsimor, por u ngrit vetëdija e nxënësve se është gjë shumë e shkëlqyeshme të mësoni në një shkollë siç është “Cvetan Dimov” sepse shumë më herët filloni edhe profesionalizimin dhe përgatitjen për një të ardhme të ndritshme. E nga ana tjetër shoqëria ka nevojë për gjenerata të shëndosha, mirë të edukuara, mirë të emancipuara.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë