Kryetari Ganiu në vizitë pune te kryetari i Haraçinës, z. Ibraimi

137
Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu bashkë me nënkryetaren e kësaj komune, Sermine Purrini, qëndruan sot për vizitë në Haraçinë, ku realizuan takim pune me kryetarin, Ridvan Ibraimi.
“Fillimisht z.Ibraimin e përurova për mandatin që mori në zgjedhjet e fundit lokale për të udhëhequr Komunën e Haraçinës. Ndërkohë, në fokusin e bisedës sonë ishte vendosja e një bashkëpunimi më të fuqishëm mes Çairit dhe Haraçinës, gjë që konstatuam se do të jetë tejet i mirëseardhur duke patur parasysh edhe afërsinë dhe lidhjet familjare që kanë banorët e të dyja komunave”, ka deklaruar kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu.
Ai ka sqaruar se me nikoqirin janë zotuar që përmes projekteve të përbashkëta do të mundohen të ndikojnë në përmirësimin e mirëqenies së banorëve të të dyja komunave.
“Kryetarin e Haraçinës e përkujtova se Komuna e Çairit, por edhe unë si kryetar i saj gjithmonë kemi qenë dhe do të vazhdojmë të jemi të gatshëm dhe të hapur për të vendosur raporte të mira bashkëpunimi me komunat e tjera në mbarë vendin, por edhe më gjerë”, ka thënë mes tjerash Ganiu.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë