Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti Komesarin e lartë të OSBE-së për pakicat kombëtare z. Lamberto Zannier

198

Delegacioni i kryesuar nga Komisari i lartë i Misionit të OSBE-së për pakicat kombëtare z. Lamberto Zannier realizoi takim pune me kryetarin e Komunës së Çairit Visar Ganiu për të vëzhguar nga afër zbatimin e mekanizmave të trajtimit të barabartë të qytetarëve.

Gjatë shkëmbimit konstruktiv dhe pozitiv të mendimeve, ata konstatuan se respektimi i të drejtave të njeriut pa dallim të përkatësisë etnike janë shtyllë e demokracive të zhvilluara për të cilat duhet të përkujdesemi në vazhdimësi.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë