Vazhdojnë punimet për Çair më të gjelbërt

85

Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu dhe drejtori i Ndërmarrjes Publike “Parqet dhe Gjelbërimet” Ardijan Muça çdo ditë e më tepër po përkujdesen për Çair më të gjelbërt. Këtë bashkëpunim të shkëlqyeshëm po e vazhdojnë me rregullimin e parkut qëndror në lagjen Fushë Topanë, ku inspektuan punimet që po zhvillohen intenzivisht për rregullimin e tij në sipërfaqe të përgjithshme prej 10 000 m2.

Komuna e Çairit do të përkujdeset që parku i ri të ketë:
– ulëse të reja të parkut
– shporta për mbeturina
– korsi për qarkullimin e qytetarëve
– dy kënde me lojëra për fëmijë
– ndriçim të ri publik dhe
– fitnes zona në hapësirë të hapur.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë