Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti në takim pune delegacionin nga Ulqini, z. Gzim Hajdinaga dhe z. Skender Rexha

274
Takimet me bashkëatdhetarët tanë të Ulqinit janë të një rëndësie të veçantë për të ruajtur vlerat e përbashkëta kulturore dhe për të zmadhuar perspektivën e përbashkët të përparimit.

Kënaqësi e veçantë të mirëpres në zyrën time z. Gzim Hajdinaga, ish ministër i pakicave kombëtare në Qeverinë e Malit të Zi, ish kryetar i Komunës së Ulqinit dhe aktualisht Drejtor i Organizatës Turistike të Ulqinit, të shoqëruar nga z. Skender Rexha aktivist dhe veteran i sportit, kryetar në disa mandate i K.F. Otrant dhe anëtar i Federatës së Futbollit të Malit të Zi.

Bashkëbiseduam rreth mundësive të reja të bashkëpunimit mes nesh për të thelluar vlerat e bashkëjetesës mes qytetarëve tanë. Nxitja e këtij interaksioni do të ruajë indin tonë kombëtar duke thyer barrierat e kufinjve. Këtë mision doemos duhet ta përcjellim edhe tek brezat e rinj, Ulqini frymon dhe duhet të vazhdojë të frymojë shqip.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë