Kryetari i Komunës së Çairit z.Visar Ganiu mirëpriti sot sportistin Mirdi Limanin

257

Sukseset e sportistëve tanë anembanë botës janë ambasadorët më të mirë të një vendi e kjo më së miri dëshmohet më të arriturat e sportistit të shquar dhe kampionit të shumëfishtë botëror në kik-boks, Mirdi Limani.

Në shoqëri të ish boksierit dhe tani trajnerit të njohur të klubit të boksit “Shkupi” nga Çairi, z. Naser Haruni, sot Kryetari i Komunës së Çairit z.Visar Ganiu në zyrën tij mirëpriti Mirdi Limanin me të cilin biseduan për zhvillimin e sportit në komunën tonë në përgjithësi dhe në veçanti për stimulimin e të rinjve të komunës sonë në sportet luftarake të boksit dhe kik-boksit.

Me këtë rast për gjithë të arriturat e tij dhe shpalljen 7 herë kampion botëror në 4 versione të kik-boksit në emër të Komunës së Çairit Kryetari Ganiu Mirdiut i ndau mirënjohje ndërsa e uruam që këtë vit boksieri jonë i njohur Haxhi Krasniqi të bëhet kampion botëror

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë