Kryteari i Komunës së Çairit z.Visar Ganiu realizoi takim miqësor me deputetin z.Arian Galdini

381

Sot në ambientet e Komunës së Çairit, kryetari i Komunës së Çairit z. Visar Ganiu realizoi takim me njërin prej themeluesve të Partisë Demokratike aktualisht deputet i Partisë për Liri Demokraci dhe Etikë në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë z. Arian Galdini, kryetarin e Komunitetit Bektashian në Maqedoni z.Arben Sulejmani si dhe z.Spirro Curra një ndër udhëheqësit e Lëvizjes Studentore gjatë viteve të nëntëdhjeta në Shqipëri.

Në këtë takim miqësor u biseduan mundësitë e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve dhe institucioneve në planin kulturor dhe atë kombëtar. Të dyja palët shprehën gatishmëri dhe vullnet në realizimin e ideve të përbashkëta.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë