LAGJJA SAAT KULLË, infrastrukturë të re dhe asfaltim në rrugën “Otokar Kershovani”

39
Në Lagjen “Saat Kullë”, konkretisht në rrugën “Otokar Kershovani”, ekipet komunale vazhdojnë punimet për vendosjen e sistemit të ri të ujësjellësit në gjatësi prej 460 metrash. Ndërkohë që po vazhdojnë edhe me vendosjen e kanalizimit të ujërave atmosferik në gjatësi prej 220 metrash.
Sot nga afër kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu ka inspektuar punimet në këtë rrugë, ndërsa ekipet e punës e kanë informuar se pas vendosjes së infrastrukturës së re do të bëhet edhe asfaltimi.
Ky investim është i Ministrisë së Financave dhe Bankës Botërore, në bashkëpunim me Komunën e Çairit. Ndërsa me aktivitete të natyrës së këtillë do të vazhdojmë edhe në pjesë të tjera të Komunës sonë.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë