Lëshohen në përdorim mësonjëtoret e renovuara dhe modernizuara në kopshtet për fëmijë “Fidani” dhe “Borëbardha”

95

Në fokus të Komunës së Çairit është në vazhdimësi përmirësimi i infrastrukturës shkollore për proces më cilësor edukativo-arsimor.

Kësaj rradhe u realizua bashkëpunim me kompaninë Axi Ağaçkakan dhe afaristin Sherafedin Ibishi për të modernizuar dy mësonjëtore e të kopshtit për fëmijë “Fidani” të cilat sot i lëshuam në përdorim bashkë me kryetarin e parë të Shkupit të Vjetër Izet Mexhiti, drejtoreshën e kopshtit Gzime Bakiu dhe përfaqësues të institucioneve tjera shtetërore. Poashtu ky investim përfshiu edhe kopshtin “Borëbardha”.

Le ti gëzojnë fëmijët këto hapësira të renovuara që garantojnë ngrohtësinë dhe stimulojnë kreativitetin.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë