Mbeturinat nuk e kanë vendin në rrugë!

235

Mbeturinat nuk e kanë vendin në rrugë! Respekto punën dhe djersën e punëtorëve të angazhuar për pastrimin e ambientit jetësor! Mos i dëmto ata, por ndihmoji për një ambient më të pastër!

Nga sot mbeturinat që shëmtonin lagjen e Topanës nuk do të shihen më në rrugë pasi ekipet komunale dhe Ndërmarrja Publike “Higjiena Komunale” pastruan hapësirën e ndotur. Poashtu inspektorati komunal gjatë ditës së djeshme ka parashtruar dënimet e para për dy qytetarë të Çairit, të kapur në momentin e ndotjes së qëllimshme të ambientit jetësor!

Për një Çair të pastër në çdo cep të tij!

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë