MONUMENTI I GJERGJ KASTRIOTIT-SKËNDERBEUT

1,973

MONUMENTI I GJERGJ KASTRIOTIT-SKËNDERBEUT- Përmendorja e Gjergj Kastriotit Skënderbeut, është monumenti më impozant i kulturës i vendosur në kohën më të re në Çarshinë e Shkupit. Gjergj Kastrioti Skënderbeu është hero kombëtar shqiptar i cili ka udhëhequr luftërat kundër Perandorisë Osmane në shekullin XIV dhe shquhet si strateg, trim dhe i vendosur në luftën për liri. nga luftërat e pushtimet.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë