Në Komunën e Çairit sot u promovuan 7 libra nga autorë suedez

52
Në prani të kryetarit të Komunës së Çairit, Visar Ganiu, ambasadores së Suedisë në Maqedoninë e Veriut, Ami Larsson Jain, dhe mysafirëve të shumtë, në Komunën e Çairit sot u promovuan 7 libra nga autorë suedez dhe të përkthyer në gjuhën shqipe nga Sokol Demaku.
“Do të vazhdojmë të mbështesim shkronjat, fjalën e shkruar, shkrimtarët, botimet që pa dyshim se janë burimi i pashterrueshëm i kulturës së popujve të mbarë botës.
Përgëzoj këtë miqësi shqiptaro suedeze të poetëve të krijuar nga Shtëpia botuese SHKUPI, Qendra kulturore MIGJENI nga Borasi i Suedisë, Këshillit për kulturë dhe Art “KULTURADET” në Stokholm të Suedisë dhe kuptohet Ambasada e Suedisë në Shkup, e cila vit për viti është pjesë e pandashme e kësaj ngjarje tanimë tradicionale”, ka deklaruar kreu i Çairit, Ganiu.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë