Претставници на Светска Банка во работна посета на Општина Чаир

32

Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу ги пречека денес на работен состанок претставниците на Светска Банка и Министерството за Економија како посредници каде дискутираа околу реализацијата на проектите за кои Општина Чаир има добиено грантови и ја разгледаа можноста за продлабочување на соработката во областа на јавното приватно партнерство.

Општина Чаир продолжува посветено да ја следи секоја инвестициска можност која ја нуди Светска Банка за реализација на проекти во служба на граѓаните.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе