Përfundon ndërrimi i vitrinave të disa prej dyqaneve në Çarshinë e Vjetër të Shkupit

165

Në kuadër të projektit i cili ka për qëllim promovimin e turizmit në Çarshinë e vejtër të Shkupit, përveç aktivitetve tjera që përfshinë projekti si sanimin e kalldërmës, konservimin, restaurimin e dyqaneve, si dhe promovimin digjital të trashëgimisë kulturore të çarshisë, si aktivitet tejet i rëndësishëm është edhe ndërrimi i vitrinave te 39 dyqaneve në çarshi.

Pamjet në vazhdim, paraqesin gjendjen e re të disa prej dyqaneve në Çarshinë e Vjetër tek të cilat është realizuar ndërrimi i vitrinave.

Vlenë të theksohet se projekti është financuar nga BE menaxhuar nga Banka Botërore, Komuna e Çairit dhe Kabineti për çështje ekonomike pranë Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, dhe implementohet nga Komuna e Çairit.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë