Sh.F. Ismail Qemali aktivitete për 28 Nëntorin

69
Nuk ka gjë më të bukur që këtë ditë mjaft të rëndësishme për shqiptarët-Ditën e Flamurit kombëtar ta shënojmë bashkë me nxënës, prindër, veteranë të arsimit, në shkollën komunale të Çairit që bartë emrin e arkitektit të Pavarësisë së Shqipërisë, Ismail Qemali.
”Sot njëkohësisht festuam edhe patronazhin e kësaj shkolle dhe me këtë rast deri tek nxënësit përçova porosinë se amaneti i Ismail Qemalit 110 vite më parë ishte ishte të jemi gjithmonë të bashkuar nën një Flamur dhe një gjuhë, pa marrë parasysh se ku jetojmë dhe se këtë amanet duhet ta percjellim gjeneratë pas gjenerate”, tha kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë