Sh.F. Vasil Gllavinov organizon trajnim për mbrojtje dhe shpëtim nga fatkeqësitë natyrore

18
Në shkollën fillore “Vasil Gllavinov” të Komunës së Çairit, u mbajt ushtrim simulues për mbrojtje dhe shpëtim nga fatkeqsitë e tërmeteve dhe zjarreve.
Në këtë aktivitet ishin të përfshirë nxënës, punonjës të shkollës, përfaqësues të Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Kryqi i Kuq, Shoqata e Zjarrëfikësve vullnetarë “Bajram Miftari” nga Çairi, si dhe Stacioni Policor Bit Pazar. Aktivitetet e tilla janë mjaftë të rëndësishme dhe mbi të gjitha kur të njëjtat realizohen në bashkëpunim me të gjithë strukturat.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë