Sot mora pjesë në fillimin e fushatës kushtuar Marrëveshjes së Gjelbër Evropiane. Kjo fushatë u promovu nga shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shkup, Dejvid Gir.

35
Qëllimi i fushatës është rritja e ndërgjegjësimit për Marrëveshjen e Gjelbër Evropiane dhe qëllimin e saj kryesor – arritjen e emetimeve neto zero të gazrave serrë deri në vitin 2050, duke e bërë Evropën kontinentin e parë neutral klimatik.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë