Vendime pune për 26 mësimdhënës në shkollat e Çairit

57
Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu sot u ndau vendime pune 26 mësimdhënësve të 8 shkollave të Komunës së Çairit – “Hasan Prishtina”, “Liria”, “Jashar Bej Shkupi”, “Vasil Gllavinov”, “7 Marsi“, “Imri Elezi” dhe “Ismail Qemali”, si dhe shkollës për të rritur “Makarenko”.
Ganiu me këtë rast theksoi se si kryetar dhe institucioni që drejton – Komuna e Çairit, gjithmonë ka qenë dhe do të vazhdojnë të jetë krah nevojave të mësimdhënësve, prindërve dhe nxënësve.
“Ndërkohë, forcimi i kapaciteteve kadrovike është mision i rëndësishëm dhe që padyshim kontribuon në mbarëvajtjen e një procesi cilësorë dhe inovativ edukativo-arsimor. Kur kemi mësimdhënës që ndjekin trendin bashkëkohor të reformimit të arsimit, fëmijët tanë janë në hap me kohën, e ardhmëria jonë është më e sigurt dhe gjithsesi edhe më e ndritur”, ka thënë kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë