Vendosen shporta të reja për mbeturina në Çarshinë e Vjetër të Shkupit

339

Pastërtia është parakushti themelor që një lokacion të ruajë epitetin e atraksionit turistik. Duke e pasur parasysh këtë, përkujdesi për higjienën e hapërisave publike të Çarshisë të Vjetër të Shkupit si vatër e turizmit është gjithmonë në fokusin e vëmendjes.

Për këtë qëllim, ekipet e Qytetit të Shkupit dhe Ndërmarrjes Publike “Higjiena Komunale” të kryesuar nga drejtori Abdusamed Shabani vendosën 85 shporta të reja për mbeturina të imëta në territorin e saj.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë