Vizitë në Shtëpinë Përkujtimore “Nënë Tereza” – Shkup

46
Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu bashkë me drejtorët e shkollave fillore të Çairit vizituan Shtëpinë Përkujtimore “Nënë Terezë” – Shkup. Me këtë rast nga drejtori i këtij Institucioni Nacional Naser Curri, u informuan për gjithçka që ka të bëjë me këtë mjedis mjaft të rëndësishëm duke u nisur nga gjësendet e eksponuar në këtë Muze e deri tek aktivitet që ndërmerren.
Gjatë vizitës edhe njëherë u rishikua mundësia që shkollat fillore komunale në mënyrë institucionale dhe përmes programeve shkollore, të organizohen që nxënësit ta vizitojnë Shtëpinë Përkujtimore “Nënë Terezë”.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë