Xhamia e Murat Pashës

1,007

Xhamia e Murat Pashës – Ndodhet në mes të çarshisë, përballë Çifte Hamamit, më vonë e mbindërtuar me fontanë në hyrje të xhamisë dhe me elemente të stilit barok.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë