Мурат Пашина Џамија

586

Мурат-пашина џамија – Се наоѓа среде чаршијата, спроти Чифте амамот, со подоцна изградена фонтана на влезот на џамијата и со елементи од барокниот стил.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе