Меѓународен ден на Планетата Земја

6

Денеска го одбележавме Светскиот ден на планетата Земја со засадување цвеќиња и садници во дворот на Општина Чаир. Градоначалникот Ганиу заедно со Претседателот на Советот на Општина Чаир г-дин Јетмир Асани, општинските службеници и млади Чаирчани го разубавија паркот пред објектот на Општина Чаир.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе