Честит Велигден на сите православни верници

4

Православните верници денеска го слават Велигден, празник кој ја пренесува пораката за добрина, хармонија, мир, љубов, почит и дарежливост.

И на овој празник посакуваме просперитет и радост во секое семејство.

Среќен и за многу години Велигден!

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе