Б.К. „Тефејуз“ го организираа меѓународниот турнир во борење „13 Ноември“

13
Меѓународниот турнир во борење „13 Ноември“ во организација на Боречкиот клуб „Тефејуз“ донесе спортски спектакл во нашата општина.
Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, им честиташе на организаторите, тренерите и учесниците на турнирот и им посака да ја продолжат традицијата на вакви боречки настани.
Чаир останува вистински дом на шампиони од многу спортски дисциплини.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе