Општина Чаир во поддршка на Меморијалниот Турнир во ракомет “Арсим Идризи”

46

Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу, ја пречека личноста која целиот негов живот му го посвети на ракометот, познатиот тренер на Р. К. “Риниа” г-дин Мухамед Исмаили.

Преку Меморијалниот Турнир на 25-26 Јануари во спортската сала на О.У. “7 Марси”, Р. К. “Риниа” и Општина Чаир ќе се потсетат на ракометарот Арсим Идризи кој минатата година го загуби животот по тешка болест.

Арсим секогаш во нашите срца!

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе