Општина Чаир слави роденден

111

Почитувани Чаирчани, во овие моменти кога нашата општина Чаир го слави својот роденден, сакаме да ви се заблагодариме на сите за придонесот и поддршката што постојано ја давате за да ја направиме нашата општина уште поубава, поразвиена и попрогресивна. Вашиот вистински придонес отсекогаш бил и продолжува да биде клучот за успехот. А ние како општинска администрација секогаш сме биле и сме на страната на унапредување и модернизирање на нашиот драг Чаир, на страната на исполнувањето на вашите потреби и барања за подобар живот.

Никогаш не сме го запреле развојот на нашата општина и со неуморната работа на општинската администрација, ќе продолжиме да ги надминуваме сите предизвици на начин што на вас драги граѓани ќе ви овозможиме најдобри услови за живот и општината да продолжи да се развива повеќе и да стане уште попрекрасно место за живеење.

Денес и секој ден да продолжиме да се гордееме што сме Чаирчани и што имаме општина како Чаир на нашето срце.

Овој роденден нека ни е честит на сите нас!

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе