Градоначалникот Ганиу го пречека државниот шамнион во тенис за U14 и U16, Маљ Агуши

13

Маљ Агуши е момчето од нашиот Чаир, државен шампион во спортот на тенисот 🎾за возрасните категории U14 и U16, кого со задоволство Градоначалникот Ганиу го пречека за да му честита за досегашните успеси и да го охрабри да продолжи со посветената работа кон другите успеси под грижата на тренерoт Шендрит Деари. Во врска со ова, Ганиу меѓудругото истакна: “Маљ и секој друг спортист ќе ја имаат секогаш мојата поддршка и подршката на општина Чаир во нивниот пат кон успехот.“

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе