Поглед од работниот терен – Се реализираат со висока динамика работите за изградбата на новата трибина на стадионот на Ф.К. Шкупи

24

Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу заедно со претседателот на Фудбалската Федерација на Северна Македонија Мухамед Сејдини и поранешниот градоначалник на Општина Чаир Изет Меџити извршија денес надзор над текот на работниот процес за изградбата на новата трибина на стадионот на Ф.К. Шкупи.

Тие останаа задоволни од фазата до која имаа стигнато работите и побараа од изведувачот континуитет во работниот процес со висок интензитет и квалитет.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе