Градоначалникот на Општината го пречека младиот каратист Абдурахим Идризи

115

Градоначалникот на Општината денес го пречека младиот 17 годишен каратеист Абдурахим Идризи, на кому му честита за златниот медал на најпрестижниот јуниорски каратски турнир одржан во Умаг, Хрватска.

Абдурахими истакна дека неговиот следен предизвик е Европското Првенство. Тој веќе докажал дека е добар каратист со освјување на неколку први места во дисциплините КАТА и КУМИТЕ за јуниори неколку години по ред а ние како Општина ќе го поддржиме Абдурахим во понатамошните успеси.

 

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе