И З В Е С Т У В А Њ Е

78

Почитувани граѓани,

Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје информираат дека утре без електрична енергија ќе останат некои делови на Чаир.
Улицата „Трета македонска бригада“, дел од спроти компанијата “Раде Кончар”, улица “Руди Чајавец”, бензинската пумпа “Макпетрол” утре од 11:15 до 14:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Односно од 08:00 до 10:30 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од зградата со број 72 од улицата “Седма албанска бригада” во Општина Чаир.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа од страна на екипите на „ЕВН Македонија“ АД.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе