Општина Чаир со традиционални активности ќе ја одбележи Неделата посветена на Европската Унија

91
Општина Чаир во соработка со Институтот за Меѓународни и Политички студии (ИМПС) почнувајќи од утре почнува со реализацијата на традиционалните активности посветени на европската недела “Деновите на Европа“.
 
Активностите почнуваат од утре во 12:00 часот во салата на Општина Чаир.
 
Присутни во отворањето на активностите ќе бидат: Градоначалникот на Општина Чаир, г-дин Висар Ганиу, претседателот на Собранието на Република Македонија, г-дин Талат Џафери, Амбасадорот на Република Холандија Уоутер Пломп, и Проф. Др. Илбер Села – Директор на Институтот за Меѓународни и Политички студии.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе