Секретарот на НАТО, Јенс Столтенберг на средба со градоначалниците на Град Скопје!

65

Градоначалникот на Општина Чаир со сите колеги предводници на општините во рамките на Град Скопје,  го пречекаа денес генералниот Секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Ваквата средба несомнено претставува инспирација и поттик за нас градоначалниците да работиме посветено за инсталирање на европските вредности во рамките на институционалното функсионирање и интеракцијата со граѓаните.

Нека биде успешен нашиот пат кон евроатлантските интеграции!

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе