Aида Ајдини – каратист од Чаир, пречекана од страна на Градоначалникот на Општината

60

Средбите со младите спортисти се пријатно освежување во работната агенда на Градоначалниците бидејќи во нивните успеси наоѓаш мотив за посветено да продолжиш да работиш за нивната поголема перспектива.

Аида Ајдини е каратист од Чаир која на балканското првенство за карате во категоријата “Кумите Карате” го има освоено бронзениот медал. Истотака, Аида е и државен првак во оваа категорија за нејзината возраст.
Градоначалникот Ганиу и честита на Аида,Клубот за карате “Шкупи” и тренерот Сабри Рамадани за нивната професионална работа за поперспективна иднина на нашите спортисти.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе