Нов паркинг простор на улица „Дервиш Хима“

80
Креиравме нов паркинг простор во општина Чаир. Лично изврши увид во работите околу создавањето на овој простор лоциран на улицата Дервиш Хима (поранешен Керсте Арсенов) во Стариот Чаир, Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, кој што се сретна и со работните тимови.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе