Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу го пречека денес боксерот Ардијан Аземи

272

Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу го пречека денес боксерот Ардијан Аземи заедно со тренерот Насер Харуни и неговите членови на семејството за да му честита за освоениот сребрен медал на меѓународниот боксерски турнир за јуниори во Врбас (Војводина – Србија).

На овој состанок, Градоначалникот Ганиу меѓудругото истакна дека патот на спортската слава на Чаир продолжува благодарение на талентот, посветената работа на нашите спортисти како што е Ардијан Аземи и професионалната работа на нашите спортски клубови, меѓу кои несомнено се наоѓа Боксерскиот Клуб “Шкупи“.

Тој истотака му вети на Ардијан безрезервна поддршка во неговото триумфално чекорење во секој нов спортски предизвик и го охрабри да продолжи да ја негува страста кон боксот.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе