Градоначалникот на Општина Чаир г.Ганиу го пречека светскиот шампион во карате, Енвер Идризи

886

Градоначалникот на Општина Чаир г.Ганиу денес го пречека познатиот и истакнат спортист, светскиот шампион во карате, Енвер Идризи.

Енвер Идризи освен во спортската област и достојното претставување на албанците секаде низ светот, иконата на каратето се истакнува и за хуманоста и многубројните добротворни дела помагајќи им на многу албански семејства од хуманитарен аспект.

Со големиот почит кон неговото спортско и хумано дело ние како Општина Чаир, спортската сала во основното училиште “7 Марси“ веќе сме ја именувале спортска сала “Енвер дризи“ и се надеваме дека токму од ова спортска сала ќе произлегуваат и многу олимписки и светски шампиони како Енвер Идризи, Шабан Трстена, Шабан Сејдиу и Азиз Салиху, кои ќе го израдуваат овој народ кој се научи да се израдува со постигнувањата на спортистите од Чаир.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе