Турскиот бизнисмен Џевахир, заинтересиран за инвестирање во Општина Чаир

71

Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денес беше домаќин на турскиот бизнисмен и инвеститор, г-дин Есер Џевахир.

Ганиу информираше дека, Г-дин Џевахир, кој е исто така добро познат во Северна Македонија по капиталните инвестиции на неговата компанија, за време на денешната средба изразил интерес за инвестирање во Општина Чаир.

“Jaс го убедив дека инвестициите како оние на компанијата раководена од г. Џевахир, секогаш се добредојдени за граѓаните на Општина Чаир”, вели Ганиу.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе