Општина Чаир и Црвен Крст ја зајакнуваат соработката

13

Продлабочувањето на соработката и интеракцијата со Црвениот крст, огранокот на Чаир, беше темата на која денеска градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу разговараше со претставниците на оваа организација.

Продолжуваме да бидеме на услуга на народот и нивните потреби на секое поле се наш приоритет.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе