Општина Чаир со крводарителска акција

13

Општина Чаир во своите простории денес организираше крводарителска акција, во соработка со Институтот за трансфузиологија и Црвениот крст-Чаир.

Во оваа активност, покрај вработените во општината, беа вклучени и многу наставници од општинските училишта, како и воспитувачи на градинки, но учесници беа и граѓани кои во моментот на акцијата случајно се најдоа во просториите на Општината.

“Дарувањето крв спасува животи, затоа без двоумење Општина Чаир секогаш е дел од овие хуманитарни акции“, изјави градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе